POZNAJMY SIEBIE POMIMO BARIER

POZNAJMY SIEBIE POMIMO BARIER to projekt realizowany w ramach programu ‚Młodzież w Działaniu’ akcja 1.2. Koordynator projektu- Helena Nadolska. Grupa inicjatywna: Ilona lewczuk, Karolina Kluz, Izabela Grzesik, Jan Kurek. Od 7 lipca 2012 wolontariusze Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych OSTOJA przygotowywali cykl zajęć tematycznych dla podopiecznych ich rodziców i opiekunów. Poruszane tematy to m.in.: samotność, przyjaźń, wspólnota, miłość, potrzeba bliskości. Celem zajęć było podjęcie dyskusji na tematy trudne, często nie poruszane w rodzinnym gronie, a przede wszystkim stworzenie możliwości do wymiany doświadczeń pomiędzy osobami cierpiącymi na różne słabości. Uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach przygotowanych przez aktorów i pracowników Teatru Współczesnego w Krakowie oraz teatru Groteska.
Działania projektu podzielone były na dwie części pierwsza dotyczyła zajęć tematycznych, a druga zajęć warsztatowych, choreograficznych, wykonywane były także elementy scenografii. Wszystko po to aby w finalnym etapie wystawić sztukę teatralną, której tematyka wynika z materiałów zebranych podczas zajęć oraz z osobistych doświadczeń uczestników projektu.

Przedstawienie

„Impreza współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, na której będzie miało miejsce cudowne przeistoczenie”

Życie jest dramatem, ale nie dlatego że jest tragedią. Jest dramatem bo wszyscy w nim bierzemy udział. Każdy ma inną rolę. Życie, świat to scena, na której spotykamy się. Codziennie z innym…
To od Nas zależy jaką rolę gramy i z kim. Czasem trudno podnieść wzrok na innego. Wiemy- twarz innego boli, może ranić. Ta radość, ten uśmiech bez względu na to, że jest źle. Czasem sami tak nie potrafimy.
Skrywamy się, przed każdym Nowym inna maska. Byleby ukryć swój ból. Czego się boimy w twarzy Innego? Może samych siebie?, może bezradności, może tego że On potrzebuje pomocy bardziej niż ja…
Wystarczy się odważyć! Nie bójmy się spotkać, niech połączą nas te
wszystkie słabości. Nie bójmy się odkryć siebie nawzajem.

90  logologo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Duszpasterstwo osób niepełnosprawnych, opiekunów i wolontariuszy OSTOJA