O nas

PLAKAT OSTOJA

Zapraszamy na nasze spotkania w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz.: 17 w Domu Parafialnym przy kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

 

Stowarzyszenie powstało w 1998 roku z inicjatywy pracowników Oddziału Rehabilitacji Szpitala w Brzesku, a od 2004 posiada status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że możecie Państwo naszym Podopiecznym ofiarować 1% ze swojego podatku.

Praca naszego Stowarzyszenia opiera się na działalności społecznej naszych członków to znaczy, że nie przeznaczamy żadnych pieniędzy na koszty administracyjne czy obsługę biurową ale wszystkie pozyskiwane środki służą realizacji zadań statutowych. Celem Stowarzyszenia jest rozwijanie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością oraz podnoszenie poziomu świadczeń leczniczych w O/Rehabilitacji.

_DSC0206

Prezesem Stowarzyszenia jest pani doktor Maria Kędziora, z którą współpracują pracownicy Oddziału Rehabilitacji i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku.

Działalność Stowarzyszenia Ostoja rozwija się na kilku płaszczyznach:

Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych
skupia dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie i fizycznie z terenu powiatu brzeskiego wraz z rodzicami. Organizowane są zajęcia i różne imprezy dla podopiecznych m.in. spotkania integracyjne, wycieczki, bale, spotkania mikołajowe i inne. Wolontariusze pozyskują też dofinansowanie na działalność. Za uzyskane granty organizowali dodatkowe akcje, jak integracyjne plenery ceramiczne, malowanie ławek, robienie bud dla kotów, dokarmianie zwierząt zimą. W skład duszpasterstwa wchodzą też rodzice. Działalność opiera się na integracji młodzieży niepełnosprawnej z młodymi, zdrowymi ludźmi.
Drugim obszarem działań są prowadzone pod patronatem Stowarzyszenia Warsztaty Terapii Zajęciowej. Celem działania warsztatu jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej niepełnosprawnych. Terapia zajęciowa prowadzona jest w formie grupowej lub indywidualnej na podstawie opracowanego dla każdego uczestnika programu rehabilitacji zajęciowej. Uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku są osoby pełnoletnie, o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności, ze wskazaniem do rehabilitacji w formie terapii zajęciowej.
Warsztat Terapii Zajęciowej jest placówką pobytu dziennego, obejmującą obecnie opieką terapeutyczną 45 osób. Zajęcia prowadzone są os poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00 w pracowniach: gospodarstwa domowego, krawieckiej, plastycznej, rysunku na szkle i witrażu, wikliniarskiej, stolarskiej, metaloplastyki i gabinecie rehabilitacji.

Stowarzyszenie Osób niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko
KRS 0000031330
PKO BP S.A. O/Brzesko 13 1020 4984 0000 4102 0003 7895

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Duszpasterstwo osób niepełnosprawnych, opiekunów i wolontariuszy OSTOJA